Рецепт кој ќе го направи вашето тело совршено

Летото е сè поблиску

Нутриционистката и авторката на популарната диета за рамен стомак, Синтија Сас, тврди дека со пиењето на таканаречената Саси вода се губи и до 10-тина сантиметри во струкот, и тоа за само четири дена. За пијалакот што самата го создала и испробала, таа вели дека освежува, ревитализира, ја намалува надуеноста, го смирува дигестивниот тракт и ја поттикнува дигестијата, додека истовремено содржи и малку калории.

Потребни состојки:
  • 2 литри вода
  • 1 лажичка рендан ѓумбир
  • 1 свежа краставица со средна големина
  • 1 лимон со средна големина
  • 12 листови зелено нане
Начин на подготовка:

Краставицата и лимонот исечкајте ги на тенки ленти и ставете ги заедно во водата заедно со останатите состојки. Промешајте и оставете да отстои во фрижидер преку ноќ. Пред да пиете, процедете го пијалакот.

Начин на употреба:

Нутриционистката напоменува дека во текот на четирите денови, додека се пие овој пијалак, мора да ги избегнувате сите видови десерти и нездрава храна, како и висококалоричните оброци. Не е добро да пиете ни газирана вода. Треба да јадете здрави намирници во мали оброци и да се движите што е можно повеќе.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.