Решение за испуканите пети

Со една намирница во чорапите за еден ден ќе ја снема тврдата кожа

Нема жена која барем некогаш во животот немала мака со овој проблем. Колку и да сакаме понекогаш навистина немаме доволно време за нeга на стапалата, па се појавуваат испукани пети кои се ноќна мора на сите.

Па затоа наместо да трошите пари на скапи третмани и креми постои едноставен, лесен и евтин метод.

Се што ви е потребно е лимон, т.е неговата кора.

Земете лимон пресечете го на пола и извадете ја внатрешноста, потоа наместете ја кората од лимон на петата и преку тоа облечете чорапи за да ја фиксирате кората и оставете во текот на ноќта.

Уште по првиот третман ќе почувтвувате промена, кожата ќе биде помека и нежна. Наутро намачкајте ги стапалата со обична крема или млеко за тело и повторете ја процедурата неколку пати.

Резултатите ќе ве воодушеват.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.