Регистрирани се 3 нови случаи на Ковид-19, нема починати лица

42
Во последните 24 часа се направени 1.342 тестирања, а регистрирани се 3 нови случаи на КОВИД-19 од:
• Скопје – 3.
Не се регистрирани починати лица.
Регистрирани се 6 оздравени пациенти од:
• Скопје и Тетово – по 2
• Кочани и Кичево – по 1.
Досега во земјата се направени вкупно 874.236 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.676, бројката на оздравени пациенти е 149.967, на починати е 5.484, а бројот на активни случаи изнесува 225

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.