Регистрирани се 2 нови случаи на Ковид-19 во земјава

42
Во последните 24 часа се направени 2.216 тестирања, а регистрирани се 2 нови случаи на КОВИД-19 од Скопје.
Не се регистрирани оздравени пациенти.
Не се регистрирани починати лица.
Досега во земјата се направени вкупно 879.339 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.684, бројката на оздравени пациенти е 149.977, на починати е 5.484, а бројот на активни случаи изнесува 223

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.