Регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти е 177

Во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (20), Куманово (3), Велес (3), Прилеп (2) и Дебар (1). Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот изнесува 177 лица.

 

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.