Прочистете ги крвните садови без лекови: Притисокот секогаш ќе ви биде 120 со 80

101

Со брз, ефикасен домашен рецепт прочистете ги крвните садови.

Потребни состојки: лук и лимон

3 цели лимони се ставаат во топла вода со една лажичка сода бикарбона, се оставаат половина час да искиснат. Потоа се сечат краевите и се вадат семките. Исчистете една главица лук и заедно со лимоните изблендирајте го лукот. Во тегла префрлете ја смесата и наутро јадете по една кафена лажичка од оваа смеса заедно со чаша млака вода.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.