Природен рецепт за чистење на телото од токсини!

160

Ако сакате да го исчистите телото од вишокот на сол како и маснотии, тогаш се што ви треба е овој лек. За да ги исфрлите токсините и да ја подобрите циркулацијата, како и да се ослободите од стрес, се што ви треба е ова.

Се што ви треба се 12 чешниња лук и пола литро црно вино, така што се ситни лукот се става во тегла па се додава виното и се чува на светлина две недели. Секој ден промешајте го. Потоа по две недели процедете го напитокот и земајте една лажица на ден три месеци.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.