Природен рецепт против опаѓање на косата!

Ви треба жолчка од едно јајце која ќе ја ставите во сад со половина лупена банана и половина чаша пиво.

Потоа додајте и лажиче мед.

Сè ставете во блендер да се соедини.

Ставете ја на косата да делува 20 минути, па исплакнете.

Повторувајте го третманот на неколку дена за да делува.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и за превенција.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.