Природен лек за опоравување од мозочен удар!

Претседателот на Националната академија за медицина на Узбекистан, д-р М.Хамрајев кој и самиот претрпел мозочен удар препорачува во домашни услови да се подготви едноставен лек за закрепнување. Овој лек според него ги подобрува моторни функции по мозочниот удар.

Рецепт за правење масло:

Земете 30 грама кршен ловоров лист, ставете го во тенџере и додадете 200 грама маслиново масло. Потоа затворете го садот. Оставете го на топло место да отстои десет дена.

Совет: Користете го за да масажа на погодените делови од телото од мозочниот удар.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.