Природен лек за изгореници од сонце!

Заштитата од сонцето е многу важна, но ако ви се случи да ја заборавите кремата за сончање и изгорите, може да имате многу проблеми и да ви се уништи забавата на годишниот одмор.

Природниот рецепт содржи неколку состојки, а со негова помош може да ги излечите изгорениците за само еден ден.

Подготовка:

Измешајте лажичка јаболков оцет, 4 капсули витамин Е и 200 гр алое вера.

Смесата сипете ја во тегла, затворете ја и добро протресете ја. Нанесете ја на кожата, откако претходно ќе се истуширате со млака вода.

Чувајте ја смесата во фрижидер и премачкувајте се двапати дневно.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.