Природен лек кој го подобрува видот!

Овој напиток го подобрува видот, а ќе забележите големо подобрување во изгледот и на вашата кожа.

Посебни состојќи:

-200 грама масло од ленено семе

-4 лимони

-3 мали лукчиња

-1 кг мед

Начин на подготовка:

Ставете го лукот и лимонот во блендер. Не заборавајте за излупите само два лимона пред да ги ставите во блендерот. По тоа, додајте го маслото од лененото семе и медот и повторно измешате со блендерот.

Ставете ја смесата во стаклен сад и цврсто затворете ја. Чувајте ја оваа смеса во фрижидерот.

Начин на користење:

Конзумирајте една лажица пред јадење. Исклучително само со дрвена лажица. Се препорачува да ја конзумирате оваа смеса три пати дневно.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.