Превенција за срцев и мозочен удар со природна комбинација

Со цел превенција од срцеви болести и мозочен удар меѓу народот се пренесува еден многу корисен рецепт.

Од состојки е потребно:

-30 исчистени главици лук

-5 ситно исецкани нелупени лимони. Истите треба претходно добро да се измијат.

Состојките треба добро да се иситнат во миксер, по што се додава еден литар вода и се става на шпорет да се вари. Се става во шише и се чува на студено место.

Од течноста се пие по една чашка дневно, пред или по главниот оброк по желба.

Оние кои веќе го пробале овој рецепт велат дека по 3 седмици секојдневно консумирање се забележува пријатна промена на целото тело. Запушените артерии и пропратните симптоми на болно срце полека се повлекуваат или намалуваат.

По три неделно консумирање, потребно е да се направи пауза од 8 дена, а потоа да се започне со следна тринеделна терапија. Само на овој начин ќе може да се постигне очекуваниот здравствен резултат.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.