Прегазеното дете во Ѓорче Петров задржано на Клиниката за неврохирургија

Од Клиниката за неврохирургија велат дека е во стабилна состојба 10-годишното детенце кое вчера беше удрено од возило во движење на улицата „Борис Сарафов“ во Општина Ѓорче Петров. Оттаму информираат дека има скршеница на главата, крварење во мозокот и повреда на рамото.

-Детето е контактибилно и во стабилна состојба, оценето е дека нема потреба од операција – велат од Клиниката и додаваат дека ќе биде задржано на опсервација.

Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 19 часот, кога возило „Опел астра“ со скопски регистарски таблички удрило во детето. Граѓаните велат дека на местото се поставени успорници, но возачите често ги заобиколуваат поради што се случуваат сообраќајки.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.