Појадок за слабеење!

Појадокот, сите знаеме, е најважниот оброк во денот. Иако со години не советуваа да биде лесен, да биде овошен или да се состои од само цеден сок, поновите програми за губење килограми советуваат враќање кон старите навики на нашите предци, а тоа е обилен појадок што ќе содржи протеини и масти наместо шеќери.

Имено, јајцата се идеална намирница за појадок. Варени или во форма на омлет по желба, тие изобилуваат со протеини ии масти, кои се добри за организмот. Направете си омлет од јајца, авокадо, пиперка и домати и уживајте во богатиот и вкусен појадок.

Ручекот нека биде обилна салата со додаток на протеини и изберете што полесна вечера, чаша јогурт или кефир е идеален избор за добар завршеток на дневното мени, кое гарантира губење килограми.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.