Почина бебето чија мајка почина во петокот ноќта за време на породувањето во тетовската болница!

400

На детската клиника вчера починало бебето чија мајка почина во петокот околу полноќ за време на породувањето во тетовската болница. Новороденчето во многу тешка состојба беше донесено на Клиниката за детски болести каде 4 дена лекарите се обидувале да го одржат во живот. Информацијата ја потврдија од детската клиника. Бебето беше родено во 40-тата недела, а на мајката ова и била втора бременост.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.