Почина 15-годишно момче за време на операција на Клиниката за трауматологија

Синоќа на Клиниката за трауматологија за време на операција починало 15 годишно момче. Според информации на samozdravje.mk за време на интервенцијата на коленoтo кај момчето настанале компликации најверојатно од анестезијата. Телото е дадено на обдукција на Iнститутот за судска медицина која треба да ја утврди точната причина за смртта. Од Клиниката го потрвдија случајот и повеќе информации најавија за утре.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.