Победете ја бактеријата Ешерихија коли на целосно природен начин

Лековите нема да ви бидат потребни

Ослободете се од оваа упорна и опасна бактерија брзо и со само неколку состојки.

Ешерихија коли е една од најпознатите бактерии која живее во долниот дел на дигестивниот систем. Иако најмногу се поврзува со инфекции на уринарниот и дигестивниот систем сепак таа може да предизвика и воспаление на жолчката, белите дробови, менингитис, но и потежок облик на сепса.

Токму таа предизвикува околу 90 отсто од уринарните инфекции. Симптомите кои покажуваат дека ја имате се покачена телесна температура, мачнини и повраќање. Затоа доколку забележите некои од овие симптоми треба да се јавите кај доктор.

Оваа бактерија е присутна кај жените и не е нималку безопасна. Доколку не се лечи може да предизвика откажување на бубрезите.

Основа на лечењето на заразените пациенти е хидратација. Се препорачува внесување на течности во големи количини. Чајот е најдобрата опција во овој случај. Ви го претставуваме рецептот со чија помош ќе се ослободите од оваа упорна бактерија:

Состојките кои ќе ви бидат потребни за подготовка на чајот се:

– 50 рама слез;
– 100 грама диво оригано;
– 100 грама листови од роза;
– 100 грама цвет од оригано.

Соединете ги сите состојки, иситнете ги или пак купете веќе иситнети состојки. Во половина литар врела вода ставете две лажици од смесата и оставете да отстои десетина минути.

Пијте ја оваа течност наместо вода.

Освен овој исто така и чајот од брусница е многу делотворен.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.