Пијте по една чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен!

Од поодамна се познати лековитите својства на хибискусот, а новите истражувања само го потврдуваат тоа.Хибискусот помага за висок притисок и неговото регулирање, за да се исфрлат вишокот течности и отрови од телото, за слабеење, како и за инфекции.

Помага и за правилна работа на срцето, пијте го почесто.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.