Пијте нане и стопете ги масните наслаги

Нането е ароматична билка која со редовна консумација може да помогне во намалување на телесната тежина, а особено во процесот на елиминирање на наталожените масни наслаги.

Оваа здрава и лековита билка покрај многуте здравствени придобивки му помага на желудникот да ги апсорбира мастите и да го смири дигестивниот тракт.

Нането може да се пофали со исклучително силно диуретичко дејство, го поттикнува метаболизмот и го намалува апетитот, овозможувајќи при тоа важиот здив да биде секогаш свеж.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.