Пијте го овој чај и ќе ги откажете цигарите!

Многумина пробуваат, но повторно се враќаат на лошата навика – пушењето. Руска лекарска вели советот е едноставен. Ги советува своите пациенти да да пијат руски чај, направен по старински рецепт за да ги остават цигарите.

Се што треба да направите е да земете неколку суви лисја од тегавец, да ги ставите во сад и да ги прелиете со половина литар варена вода. Затворете го садот и оставете го да одстои два часа. Во текот на денот пијте го цел чај.

Овој чај од тегавец пијте го три месеци. Ќе се изненадите од резултатот.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.