Пијалак што ќе го исчисти вашето тело од токсини

Рецепт

Кога размислуваме за нашето здравје, треба да посветиме поголемо внимание на цревата и на нашиот дигестивен систем. Ако цревата не функционираат правилно, може да се појават голем број медицински проблеми. Затоа е неопходно да се исчисти телото од токсини.

 

 

Статистичките податоци покажуваат дека околу 100.000 луѓе секоја година одат на операција на дебелото црево, а тоа главно се должи на фактот што нашите црева содржат токсичен отпад којшто се јавува како резултат на нездравата храна што ја јадеме, која е богата со преработен шеќер и недоволното внесување ензими и влакна.

Доколку сакате да имате здрав стомак и да спречите какви било компликации, препорачуваме да пробате еден природен лек. Овој лек ќе го подобри целокупното здравје и ефикасно ќе го детоксира дебелото црево. Богат е со растителни влакна, хранливи материи и витамини и ќе ви помогне да се ослободите од сите токсини од вашето тело.

 

Потребни состојки:
  • 1 чаша вода
  • 1 лажичка мед
  • 1 лажичка чиа семе
  • 1 лажичка ленено семе
  • 1 јаболко
Начин на подготовка:

Ставете сè во блендер и блендирајте додека сите состојки добро не се соединат. Испијте го овој пијалак на празен стомак и елиминирајте го токсичниот отпад од цревата. Уживајте!

Пијте ја оваа неверојатна мешавина секој ден доколку сакате да исфрлите килограми токсичен отпад од вашите црева.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.