Пет дневна претсвадбена диета

За брзи резултати!

Деновите пред свадбата се напнати. Последните проби на фустанот ја притискаат уште повеќе невестата, бидејќи се чувствува некој напон при облекувањето, а не треба да го има.

Токму во последните денови пред среќниот настан не може да си дозволите да накачите вишок килограми. Затоа ви треба итна диета која ем ќе направи детоксикација, ем ќе ве ослободи од неколкуте акумулирани од стресот килограми .

Стиснете заби и спроведете ја 5-дневната пресватбена диета , за да се спасите од корекции во последната минута!

ден прв
Појадок: пудинг од семе од чија
Ручек: смути од зеленолистниот зеленчук по избор
Вечера: зачинета печен модар патлиџан со лут зачин по избор

втор ден
Појадок: шејк со кокосово млеко, розова вода и кардамон
Ручек: зелена салата без сол
Вечера: крем супа со карфиол

ден трети
Појадок: смути со црна чоколада и зеленолистен зеленчук
Ручек: зелена салата без сол
Вечера: печен зачинета модар патлиџан

ден четврти
Појадок: шејк со кокосово млеко и розова вода
Ручек: смути од зеленолистен зеленчук
Вечера: печен аспарагус и зелка

ден петти
Појадок: шејк со црна чоколада и зеленолистен зеленчук
Ручек: зелена салата без сол
Вечера: печен карфиол со малку маслиново масло и ¼ малку сол

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.