Парафин на раце – го забавува процесот на стареење, ги зајакнува ноктите, ја обновува кожата…

615

Парафинот е ароматичен производ богат со растителни маслени екстракти со многу пријатен мирис и е многу корисен за рацете. Употребата на парафин за раце вклучува неколку корисни козметички ефекти.

  • забавување на процесот на стареење;
  • длабоко навлажнувачки;
  • измазнување на фини брчки;
  • зајакнување и исхрана на ноктите;
  • чистење и обновување на кожата;
  • елиминација на пилинг, иритација и грубост.

Се разбира, постапката за парафинотерапија со свеќи нема никаква врска. Во козметологијата се користи сосема поинаков парафин – прочистен и витамински. Процедурата на парафинска терапија се нуди и Spectra Nail Bar (телефон за закажување 078 873 703).По парафинотерапијата можете да добиете неверојатен резултат:

  1. Течен парафин за раце може да се користи како навлажнувач. Под парафински восок кожата се загрева и почнува да се поти, но влагата не исчезнува, туку се апсорбира назад.
  2. По парафински маски, кожата на рацете е израмнета.
  3. Топлината ја подобрува циркулацијата на крвта, што помага да се елиминираат токсините и штетните материи од телото – кожата се чисти.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.