Овој зачин ги топи килограмите!

Индискиот зачин, кој има неверојатни лековити дејства е совршено оружје во борбата со вишокот килограми, а станува збор за моќната куркума. Исто така, овој зачин ги претвора белите масти во сиви и така спречува создавање на масни наслаги и помага мастите од храната да даваат енергија, а не да се таложат во телото.

Се препорачува секој ден да користите од 1 до 3 грама куркума, а експертите истакнуваат дека е најдобро лажичка куркума да се растопи во чаша млака вода за да има што подобар ефект за слабеење.

Исто така многумина пробале со помош на овој супер зачин да се ослободат од целулитот, така што пред спиење ставаат лажичка куркума во чаша топло млеко и потоа се очекуваат фантастични резултати. Без оглед на тоа колку куркумата е моќна, неопходно е да ја регулирате исхраната и да вежбате ако сакате да слабеење, а зачинот само ќе ви помогне резултатите да бидат видливи побрзо.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.