Овој природен чај ќе ви го реши проблемот со несоница

Овој несекојдневен чај ќе ве смири и опушти за лесно да заспиете. Ставете една излупена банана да се вари 10 минути, процедете ја водата и додадете малку цимет.

Зготвената банана можете да ја изедете, а чајот испијте го еден час пред да легнете да спиете. Бананите се богати со бета-каротен, витамини од групата Б,Ц и Е и содржат хранливи влакна и затоа се препорачува  да се консумираат секое утро, а и навечер преку чајот.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.