Овој пијалок го подобрува сексусалниот живот!

Традицијата на давање на овој магичен пијалок потекнува од Индија каде им се давал на невестата и младоженецот за сексуалниот живот им биде побогат. Тајната напивка е суво грозје, чии плодови содржат агринин – хранлива состојка за третман на еректилна дисфункција, а ги зголемува и шансите за забременување бидејќи го зголемува квалитетот на спермата кај мажите. Покрај тоа, ја зголемува и вкупната енергија.

Оригиналниот индиски рецепт е суво грозје, млеко и шафран, но постои уште една верзија за подготовка.

Добро измиени 30 грама суво грозје кои се варат со 200 мл млеко. На почеток оваа количина се пие три пати на ден, а потоа се зголемува износот на суво грозје на 50 гр.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.