Овој напиток ги топи мастите!

213

Доколку сакате за кратко време да се ослободите под вишокот килограми, пробајте со едноставен природен напиток, кој е здрав и ефикасен во борбата против мастите.

Потребно ви се само стебленцата од магдоносот, лимон и чаша вода и за пет дена, доколку се придржувате на правилата, ќе намалите три килограми.

Магдоносот, кој е нискокалорична намирница, ситно исечкајте го, или, пак, најдобро ставете го во блендер, лимонот исцедете го, па прелијте го со вода. Наутро, на празен желудник, испијте го овој сок и така повторувајте ја постапката во наредните пет дена, а потоа направете пауза од 10 дена. Потоа можете да продолжите со оваа „терапија“, но со истото темпо.

Напитокот помага за согорување на калориите, го храни телото со витамини и минерали, а магдоносот го подобрува варењето на храната и овозможува брзо да се ослободите од вишокот течности во организмот, така што ќе се чувствувате поубаво и полесно. Интересен е фактот што магдоносот содржи повеќе витамин C од портокалот, а само 100 грама магдонос содржат дури 4,2 милиграми железо и 220 милиграми калциум.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.