Овој чај лекува 50 болести!

Овој чај помага во спречување на опасни инфекции, тумори …

Подготовка:

голема лажица ѓумбир

голема лажица цимет

1/6 лажици куркума

500 мл вода

Измешајте ги сите состојки и прелијте ги со 500 мл вода. Измешајте ги добро и пијте од ова два пати на ден. Најдобро е наутро и навечер.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.