Овие мириси делуваат како афродизијак врз мажите!

Чувството за мирис е поврзано и со либидото.

Ова се неколку докажани мириси кои делуваат како афродизијаци врз мажите:

Ванила

Одамна е познато дека ванилата е природен афродизијак. Во 18-тиот век мажите практикувале терапија со ванила за да ја подобрат потенцијата.

Слаткиот мирис на крофни

Овој мирис, заедно со чоколадните ноти во нив докажано е дека предизвикуваат пријатно чувство и влијаат благотворно врз машката потенција.

Портокал

Мирисот на портокал од овошјето или овошните ноти во некој парфем, се покажал ефективен врз либидото на 67% од мажите.

Чоколадо

Богат, сладок мирис на кој никој не може да му одолее. Чоколадата е топла, течна, слатка. Жената и чоколадата се дефинитивно експлозија во кревет.

Лилјан

Иако поретко го среќаваме, доколку ја декорирате собата во која спиете со партнерот со лилјани, докажано е дека позитивно би делувале на либидото и атмосферата.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.