Оваа семе е природна вијагра за мажите!

Семето пискавица истотака е одлично за мажите зошто содржи диосгенин, супстанца која делува како вијагра. Едно истражување покажало дека семето пискавица е вистински афродизијак.

СЕМЕТО ПИСКАВИЦА И ГРАДИТЕ

Знаеме дека звучи нереално, но семето пискавица вас стварно може да ви помогне да ги зголемите градите. Ова семе содржи голема концетрација фитоестроген кој влијае на растот на градите. Постојат два начина како можете да го конзумирате ова семе: масажа или чај.

МАСАЖА

Ставите семе од пискавица во вода и оставете го да преноќи. Искористете ја оваа вода наредниот ден да ги измасирате градите.

ЧАЈ

Во мало тенчере ставете 200 млилитри ладна вода и 2 лажици од семето пискавица. Ставете го да проврие. Кога ќе ја достигне точката на вриење, тргнете го од шпорет и оставете го да отстои 20 минути. Процедете го семето и по желба додадете малку лимон и мед. Не пијте повеќе од две чаши на ден.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.