Оваа овошје е многу здраво!

Цитронот е непроценлив за нашиот имунитет и е незаменлив за губењето вишок килограми.

Затоа не би требало да го избегнувате ниту поради неговиот горчлив вкус бидејќи резултатот што го остава зад себе е благ како шеќер.

Со сета магија што ја носи со себе, тешко е да се поверува дека цитронот некогаш бил забрането овошје.

Се смета дека цитронот настанал со вкрстување на портокал и помела. Цитронот е едно од најздравите овошја, токму поради тоа што содржи огромни количества витамини, минерали, а на тој попис никогаш нема крај.

Цитронот е преполн со витамин Ц и затоа спаѓа во групата антиоксиданси што го спречуваат стареењето на кожата и помагаат во ослободувањето од вишок килограми.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.