Ова се топ 10 најсекси мажи и жени на планетата!

Најсекси мажи во светот се австралијанците, покажало истражувањето на интернет порталот за патување и истражување MissTravel. На “машката” листа има дури 6 европски земји каде мажите се оценети како секси. кај жените листата ја предводат бразилките. Еве кои се топ 10 секси мажи и жени:
Листа на најсекси мажи
1. Австралијанци
2. Италијанци
3. Британци
4. Шкоти
5. Шпанци
6. Американци
7. Ирци
8.Бразилци
9.Канаѓани
10.Холанѓани
Листа на најсекси жени
1.Бразилки
2.Русинки
3. Колумбијки
4. Англичанки
5.Филипинки
6.Шпанки
7. Австралијанки
8.Бугарки
9.Јужноафриканки
10.Канаѓанки

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.