Ова не треба да го правите после секс!

Многу пати сме слушнале дека после секс најдобро е да го испразнете мочниот меур, но потребно е да направите уште нешто.

Експертите велат дека после секс добро е да мокритеза да ги исфрлите сите можни бактерии. Освен тоа, тие препорачуваат и со мек и сув пешкир да се избришете од сите телесни течности како не би предизвикале развој на бактерии и настанување на инфекции.

За да се почуствувате уште посвежо, измијте се со млака вода и сапун.

Покрај тоа, најдобро е пред спиење во спалната соба да бидете без долна облека, за да дише вагината.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.