Ова ќе ве спаси од комарци и муви!

Комарците, мувите и сите инсекти се чести гости во нашите домови во овие топли летни денови, но за да се отстраните од овие несакани инсекти постои еден домашен трик, а тој воопшто не е штетен за децата и животните.

Се што треба да направите е да измешате пола чашка шампон, пола чашка маслиново масло и пола чашка оцет.

Овие состојки откако ќе ги измешате во шише со распрскувач веднаш ќе има ефект, пробајте.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.