Ова е најмоќниот природен лек против многу сериозни болести!

Еден од најмоќните природни лекови, не само што ќе ви го подобри помнењето за 80%, туку и ќе успее да ви ги истопи масните наслаги со кои се борите со години.

Клучната состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамините Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум и фосфор.

Ренот го забрзува метаболизмот, отстранува тумори и потикнува развој на добри бактерии во стомакот.

Подготовка:

Потребн ви се 125 грама рен, 4 лимони, 3 лажици мед, 2 лажици цимет и парчиња ѓумбир (околу 2 сантиметри).

Во блендер испасирајте ги ренот и ѓумбирот. Исцедете сок од лимон, додадете го во блендерот, добро измешајте, па додадете мед и цимет. Добра поврзаната смеса ставете ја во стаклен сад. Два пати дневно земајте по една лажица од смесата пред оброк, а доколку вежбате тогаш пред ренинг.

Практикувајте го ова три седмици и нема да се покаете кога ќе ги видите феноменалните резултати.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.