Ова е најдобриот природен лек против воспаление на синусите

Многу брзо ќе ви помогне

Воспаленијата на синусите се особено чести во текот на зимскиот период. Тие предизвикуваат отежнато дишење и спиење, силна главоболка, а понекогаш и тахикардија.

Иако вообичаено проблемите со синусите треба да се лечат со антибиотици, сепак постојат и домашно подготвени лекови кои можат да ни помогнат.

Ова е природен лек кој мошне брзо ќе ви помогне да се ослободите од ваквиот проблем.

Потребни состојки:

1 мала шолја мед

1 мала шолја лимон

6 главици ротквици

1 кромид

5 чешниња лук

Начин на подготовка:

Измијте го зеленчукот добро, а потоа исецкајте ги на мали парчиња.

Ставете ги сите состојки во блендер и миксирајте додека смесата не се соедини, односно додека не добиете хомогена смеса. На крајот, ставете ја во стаклен сад и чувајте ја во фрижидер.

Се препорачува 2 супени лажици дневно.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.