Ова е лекот за главоболка!

Доколку не сакате да користите лекови или пак, сметате дека тие не ви помагаат доволно можете да користете кафе и лимон кои сигурно веќе ги имате во вашиот дом со цел брзо да ја излечите главоболката.

Рецепт за главоболка

Сварете една шолја домашно кафе без шеќер и во неа исцедете половина лимон. Испијте го додека е топло и за само неколку минути ќе почувствувате олеснување во вашата глава. Исто така, покрај кафето добро е и да пиете многу течности, особено вода и да излезете малку на свеж воздух.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.