Отстранете ја здебелената кожа користејќи само две состојки

Испуканите пети ви се се подлабоко и имате болка

Ќе ви предложиме еден рецепт против болки во петите кој е доста ефикасен.Ако имате пукнатини, жуљеви или груба кожа на петите, како и тврди наслаги на стапалата оваа процедура ќе биде исто така ефикасна.


Вашите стапала ќе ви изгледаат како на 20 годишно девојче.

Ова е рецептот:

Земете изгмечете 10 таблети аспирин или андол (од 300мг), потоа додадете 250 мл ракија или 70 % медицински алкохол, промешајте ја смесата и оставете да стои 1-2 дена.

Секоја вечер протресете ја смесата и замотајте ја во парче газа.

Облогот ставете го на петата(жуљевите, стапалата) и замотајте ги нозете во најлонска кеса и облечете чорапи. Оставете така да ви стои цела ноќ.

Утрото измијте ги со вода избришете ги и намачкајте ги со некоја крема за нозе или глицерин.
По 10 вакви третмани стапалата и петите нема повеќе а ви бидат груби.

Со истата смеса можете да ги третирате и болните места кај проширените вени.  Ако имате пукнатини, жуљеви или груба кожа на петите, како и тврди наслаги на стапалата оваа процедура ќе биде исто така ефикасна.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.