Отстранете ги влакненцата од лице без мака!

Влакненцата на лицето се проблем за повеќето жени. Тенки се, ситни и тешко се доаѓа до нив за целосно да се отстранат, а лентите за депилација се секако болни за лицето.Постои лесен начин од кујната да се решите од влакненцата.

Измешајте 1 лажица мед со неколку капки лимонов сок. Ставете ја оваа мешавина на лицето и оставете 2-3 минути да се исуши.

Измасирајте да се впие, потоа отстранете со еден потег.

Може да измешате и белка со лажица брашно и шеќер, па да ја тргнете од лице кога ќе се исуши.

Се влече во спротивен смер од растот на влакната.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.