Откриен идентитетот на патниците во автобуската несреќа во Бугарија

253

Утрово уште една страшна автобуска несреќа ја разбуди Македонија, откако во соседна Бугарија целосно изгоре македонски автобус во кој животот го загубија 45 патници, меѓу кои и деца, а седум се згрижени во Болница во Софија и се надвор од животна опасност.

Алсат телевизија ги објави имињата на патниците во автобуската несреќа која што се случи во Бугарија:

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.