Откажете се од цигарите со помош на оваа билка!

Чест проблеми кај пушачите е тоа што сакаат да ги остават цигарите, но се плашат дека ќе се здебелат. Но, нема потреба за грижи. Со оваа билка слободно можете да престанете да пушите, без страв дека ќе се здебелите.

Стевиа е билка од семесјтвото хризантеми, по потекло од Парагвај која со векови се користи како природен засладувач. Одлична е во борбата против дебелеењето и исто така, ќе ви помогне во лечењето дијабетис и хипертензија, а што е најважно, ја убива секоја желба за никотин. Таа може да се користи како маска за нега на кожата, затоа што ја храни, затегнува и ја прави мазна.

Стевиа исто така, може да се користи за сузбивање на акни и ефикасно делува против дерматитис.

Таа е достапна во форма на лист, зелен и бел прав и во вид на течност. Таа не бара многу, што значи дека може да се засади и во вашиот двор или во саксија.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.