Осум македонски државјани повредени во сообраќајка во Австрија

Осум македонски државјани се  повредени меѓу кои две лица потешко во судирот меѓу македонски автобус и товарен камион утринава околу 6 часот на автопатот близу Линц, Австрија. Според австриските медиуми, во судирот се превртела и кабината на камионот товарен со трупци, а возачот останал заробен внатре.

Во автобусот имало 18 патници. Десетмина, меѓу кои и 4 деца се неповредени, информираше МНР

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.