Ослободете се од вишокот килограми со ким!

Кимот го забрзува метаболизмот, го спречува задржувањето на течностите во телото и помага да се изгуби телесната тежина.

Состојки

-1 лажиче ким
-1/2 лажичка рендан корен од ѓумбир
-1/2 сок од лимон
-300 мл вода

Подготовка

-Додека водата врие, додадете ким и ѓумбир.
-Варете ги состојките 5 минути на тивок оган, а потоа оставете да се лади.
-Додајте сок од лимон.

Земајте по една супена лажица 20 минути пред секој оброк и за еден месец можете да намалите и до 10 килограми. Исто така оваа диетална напивка помага и во зајакнување на имунитетот.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.