Ослободете се од болката во грлото и белите дробови

Напиток што го смирува секое воспаление

Здравите напитоци кои ќе ги прочитате во овој текст го зајакнуваат имунитетот, спречуваат настанување на разни болести, делуваат антиканцерогено и имаат способност за убивање на келиите на ракот, го чистат организмот од токсини и го подобруваат метаболизмот. Помагаат при кашлица, воспаление и ослободување на слуз.

Никако не  го занемарувајте ни најмалото воспаление, бидејќи со тоа може да дојде до потешка здравствена состојба.

Чај од ѓумбир

6-7 парчиња ѓумбир

вода

малку лимон

малку бибер

Ставете вода да врие, а потоа додадете ѓумбир и бибер половина лажица. Варете едно 15-20 минути. Потоа покријте, а после 5 мин процедете. Кога ќе се излади додадете лимон.

Пијте 2 шолји дневно.

Куркума и сол

Земете лажица куркума и ставете ја во чаша топла вода. Додадете и половина лажица сол и направете гаргара со оваа течност. Задржете малку во устата, па исплукајте и така неколку пати.

Лимон и мед

Исцедете половина или цел лимон и додадете 1 или 2 лажици мед. Пијте и ќе ви биде подобро, ќе ви се зајакне имунитетот и ќе ви даде енергија. Може да додадете и малку цимет во сето тоа.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.