ОФИЦИЈАЛНО: 7 починати и 89 заразени со Ковид-19 во земјава

Во земјава денеска се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирус.

Од Институтот за јавно здравје, за МИА наведоа дека во изминатото деноноќие починале седум лица инфицирани со Ковид-19.

Министерот за здравство Венко Филипче ќе одржи прес-конференција во 15:00 часот за најновите информации со ситуацијата со Ковид-19.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.