Одличен природен лек за проширени вени

301

Проблемот со проширените вени за жал е честа појава и може да покажува одреден проблем со срцето. Сепак е потребно редовно да одите на лекар и тоа е независно од здравата исхрана и доволно вежбање.

Ова е храната која треба да конзумирате за да се реши овој проблем: Боровинките или сокот од боровинки се богати со витамини и го чистат телото од токсини. Боровинки е добра за крвните садови, тие ги чистат и се богати со витамини, гоо зајакнува видот и дејствува антиканцерогено.

Ова ќе ви помогне со проблемите со проширените вени. Цвеклото исто е богато со витамини, добро е за крвта и ги убива клетките на ракот. Снегулките, семките се полни со витамин Е (витаминска на плодноста), но исто така и многу други супстанции кои да поттикнуваат решавањето на проблемите со проширените вени. Покрај тоа, потрошувачката на ореви ќе ја подобри меморијата.

Кокосово масло е едно од најздравите масла. Тоа ги убива клетките на ракот, спречува Алцхајмеровата болест, добро е за чистење на крвните садови и плус тоа нема никакви калории.

Исто така е добро за косата, кожата и избелува забите на природен начин. За да се олесни болката на проширените вени, се меша кокосово масло и 3-5 капки етерично масло. Масирајте ја оваа област наутро за неколку минути. Ова правете го барем неколку недели.

Куркума е една од најздравите зачини кои ги убиваат канцерогените клетки, има анти-инфламаторен ефект и го зајакнува имунолошкиот систем. Додаде ја во храната или пијалок со вода или млеко. Ве советуваме исто да јадете повеќе домати, бидејќи тоа е добро за срцето и зелен зеленчук

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.