Објавени имињата на загинатите во пожарот во модуларната болница во Тетово

70

Албанскиот „Тетова експрес“ објави список со имињата на 12 од 14 загинати пациенти во пожарот во модуларната болница во Тетово кој избувна на 8 септември годинава.

Листата ја сподели и политичарот Арсим Зеколи.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.