Нова работна практика на министерот Арбен Таравари

Министерот за здравство Арбен Таравари, заедно со заменик – министерот, Гоце Чакаровски денеска имаа работна средба со колегите од Универзитетската клиника за неврологија во Скопје.

Од Министерството за здравство соопштија дека на средбата станало збор за тековната работа на Клиниката и за идните планови.

Ова ќе биде практика на министерот, заедно со неговиот заменик, еднаш неделно да посетуваат по една од универзитетските клиники и да разговараат со раководството и со вработените, соопштија од Министерството за здравство

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.