Нема починати лица а регистрирани се 39 нови случаи на Ковид-19 во земјава

84
Во последните 24 часа се направени 3.839 тестирања, а регистрирани се 39 нови случаи на КОВИД-19:
• Тетово – 14
• Скопје – 12
• Гостивар – 5
• Куманово – 4
• Кичево – 2
• Битола и Валандово – по 1
Не се регистрирани починати пациенти.
Регистрирани сe 12 оздравени пациенти од:
• Тетово – 6
• Скопје, Гостивар и Дебар – по 2.
Досега во земјата се направени вкупно 959.456 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.124 бројката на оздравени пациенти е 150.307, на починати е 5.491, а бројот на активни случаи изнесува 326

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.