Не сакате на одмор со стрии по телото – Еве како да се ослободите од нив!

Сите знаеме дека стриите се нормална појава.Тие се  должат на брзиот раст, губење на тежината, а најчесто поради бременост.

Грди се  но нема потреба од скапи препарати. Ова е природен лек кој ќе ви помогне да се ослободи од стрии.

Исцедете лимон и нанесете на стриите, па масирајте со кружни движења. Оставаете да отстои 10 минути, а потоа исплакнете. Оваа постапка е доволно да се повтори 2 пати на ден, еден месец.

Може да додадете и маслиново масло.

Коментари

коментари

Напиши одговор

Вашата email адреса нема да биде објавена.